اگر خودرو وسط راه خراب شد چه کنیم ؟

 

 

اگر خودرو وسط راه خراب شد چه کنیم ؟

خرابی خودرو وسط راه یکی از مشکلاتی است که برای اغلب افراد پیش آمده. اما در چنین شرایطی باید چکار کرد؟ آسمونی در این بخش در مورد خرابی خودرو وسط راه و حل مشکل ماشین بیشتر صحبت می کند.

خرابی خودرو وسط راه و حل مشکل ماشین

اگر در حین رانندگی خودروتان مشکلی پیدا کرد، سعی کنید خودرو را سریعاً به سمت راست خیابان منتقل کنید؛ بویژه اگر در بزرگراه هستید. سپس خودرو را به بیرون از مسیر سایر راننده ها هل دهید و نکات ایمنی زیر را بخاطر داشته باشید و در صورت لزوم از آنها استفاده کنید:

نکته مهم در مورد خرابی خودرو وسط راه : سعی کنید ماشین را با هل دادن کاملاً در کنار خیابان مستقر کنید تا ماشین تان از هرگونه انحراف به خیابان (از پشت) در امان باشد. وقتی خودرو آماده حرکت شد، می توانید ماشین را از این حالت خارج کنید زیرا می توانید به ترافیکی که پشت سرتان جریان دارد پیش از رسیدن به خودروی شما واکنش نشان دهید.

نکته مهم در مورد خرابی خودرو وسط راه : اگر موتور خودرو در بزرگراه از کار افتاد و نمی توانستید ماشین را از جاده خارج کنید، از ماشین خارج نشوید. نشستن در یک ماشین خاموش وسط بزرگراه ممکن است باعث خشم سایر راننده ها شود اما گذشتن از بزرگراه با پای پیاده چیزی کمتر از خودکشی نیست. در بزرگراه های شلوغ تعداد خودروهای گشت راهنمایی و رانندگی هم زیاد است، می توانید از آنها بخواهید تا پشت خود شما مستقر شوند.

نکته مهم در مورد خرابی خودرو وسط راه : اگر این اتفاق در تاریکی افتاد، لامپ داخل خودرو را هم روشن کنید تا خودروتان براحتی قابل تشخیص باشد. اگر ایراد از جای دیگری است و موتور کار می کند، آن را روشن نگه دارید تا باتری خودرو خالی نشود. در بزرگراه های شلوغ تعداد خودروهای گشت راهنمایی و رانندگی هم زیاد است، می توانید از آنها بخواهید تا پشت خود شما مستقر شوند.

اگر موفق شدید خودرو را به کنار خیابان منتقل کنید یا مجبور شدید وسط خیابان توقف کنید، نکات ایمنی زیر را هم به یاد داشته باشید:

نکته مهم در مورد خرابی خودرو وسط راه : دست تان یا یک تکه کاغذ یا پارچه را از پنجره سمت راننده بیرون بیاورید و پنجره های عقب خودرو برای امنیت بیشتر را ببندید. با این کار سایر راننده ها متوجه خرابی خودروی شما می شوند و هنگام نزدیک شدن به خودروی شما دقت بیشتری می کنند.

نکته مهم در مورد خرابی خودرو وسط راه : اگر مطمئن هستید که به کمک نیاز دارید با سرویس های خدماتی یا گشتی تماس بگیرید. اگر تلفن در اختیار ندارید و در بزرگراه های شلوغ هستی بهتر است داخل خودرو بمانید و منتظر رسیدن گشت بزرگراه باشید.

نکته مهم در مورد خرابی خودرو وسط راه : اگر می خواهید خودتان خوردو را تعمیر کنید برای جلوگیری از برخورد با خودروهایی که از کنار شما عبور می کنند، هرگز در آن سمت خودرو که در معرض ترافیک است قرار نگیرید. اگر می توانید خودرو را از جاده یا خیابان بیرون ببرید یا به قسمتی بروید که ترافیک روان تری دارد و سپس سعی کنید مشکل را برطرف کنید.

نکته مهم در مورد خرابی خودرو وسط راه : اگر در طول روز به این مشکل برخوردید، چراغ راهنما را روشن بگذارید تا سایر خودروها متوجه شوند که خودروی شما حرکت نمی کند. اینکار در شب ایده خوبی نیست زیرا ممکن است دیگران گمان کنند خودروی شما هنوز در حرکت است و با سرعت زیاد به سمت عقب خودروی شما حرکت کنند.

نکته مهم در مورد خرابی خودرو وسط راه : اگر در شب به این مشکل برخوردید و می توانستید از خودرو خارج شوید، سریعاً یک مخروطی یا هر شی هشداردهنده دیگری را با فاصله یک تا دو متری عقب خودرو قرار دهید و به داخل خودرو بازگردید. اگر هیچ شی هشداردهنده ای در اختیار ندارید، لامپ داخل خودرو را روشن بگذارید و اگر با ترافیک فاصله مناسبی دارید یکی از درهای خودرو را باز بگذارید.

نکته مهم در مورد خرابی خودرو وسط راه : اگر یکی از لاستیک هایتان پنچر شده است، تنها در صورتی آن را تعویض کنید که در کنار خیابان باشید و فاصله مناسبی با ترافیک داشته باشید. رانندگی با لاستیک پنچر می تواند به لاستیک آسیب بزند؛ به همین خاطر بهتر است به جای ادامه رانندگی، پنچرگیری کنید.

دفتر مرکزی : تهران - خیابان امیرکبیر، خیابان ناظم الاطبا جنوبی ، کوچه حشمتی ، مجتمع تجاری نور ، طبقه اول - واحد ۲۰۶

کد پستی : ۱۱۱۶۶۶۳۱۱۱

تلفن : ۳۳۹۹۱۰۹۶ ـ ۳۳۹۴۵۱۲۱ ـ۳۳۹۳۶۴۹۰ـ ۳۳۹۳۶۴۵۹ ـ ۳۳۹۳۶۴۳۸

فکس : ۳۳۹۳۵۹۶۱
موبایل : ۱۴ ۱۰ ۶۸۸ ۰۹۱۲(فلاح)

 

.

کانال تلگرام : https://t.me/fallahtrading
پشتیبانی واتس آپ و تلگرام : ۰۹۱۰۶۴۹۰۲۲۲
ساعت کاری : شنبه تا چهارشنبه ۹ صبح الی ۱۸
پنج شنبه ۹ صبح الی ۱۵